Ludowy Klub Jeździecki

"Ostroga" Opole

45-836 Opole,
ul. Wrocławska 172,

tel. (77) 457 23 31,
       609 250 754

 

biuro@ostroga.opole.pl

 

Rejestr, numery identyfikacyjne:
KRS: 0000084808
NIP: 754-18-03-932

REGON:530503819
 

 

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy  Bank Rolników

50 8898 0003 2001 0000 3359 0001


Jeżdziecki Hubertus w 100-lecie Niepodległości.

Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego


Przygotowanie i udział zawodników w zawodach jeździeckich.
Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego

Jazda konna ; Przygoda z końmi i przyrodą.
Zadania współfinansowane przez Prezydenta Opola

 
Program Klub 2018
Zadanie współfinansowane przez MSiT


Pułkownik Włodzimierz Przybyszewski. Był zawsze autorytetem.

            W nocy z 22 na 23 lutego 2018 r. zmarł pułkownik Włodzimierz Przybyszewski. To bolesna strata dla środowiska jeździeckiego, dla klubu „Ostroga” i osobista dla wielu z nas.

            Pan Włodzimierz był jednym z założycieli naszego klubu – jego nazwisko widnieje na dokumencie stwierdzającym powstanie LKJ „Ostroga” z datą 7 maja 1975 r. Przez ponad 47 lat nie stracił kontaktu z Klubem - interesował się jego losami, troszczył się o jego byt, służył pomocą i radą. Współtworzył historię Klubu. Jego pomoc - zwłaszcza prawnicza, wyważony osąd i wskazówki zawsze były cenne, ale szczególnie cenne okazały się w okresie zagrożenia bytu LKJ „Ostroga” w latach 2015-2017. Pasja Pana Włodka, energia i przekonanie o słuszności drogi dodawały nam sił niezbędnych w tamtych chwilach. Być może dzięki niemu „Ostroga” dalej istnieje.

            Spotykaliśmy się z nim na każdym „Hubertusie” w „Ostrodze”, na wszystkich klubowych Wigiliach i na wielu imprezach sportowych. Zasze wtedy był honorowym gościem ale – jako osoba skromna – unikał przemówień i wystąpień o które go prosiliśmy. Odwiedzał nas w Klubie kiedy chcieliśmy zasięgnąć jego rady ale także z własnej inicjatywy, aby porozmawiać. Wnosił wtedy pogodny nastrój, bawił dykteryjkami rozładowując poważną czasem atmosferę.

            Pułkownik Włodzimierz Przybyszewski był znawcą tradycji jeździeckich. Z życzliwością, cierpliwością i wielką kulturą przypominał nam zwyczaje i pomagał je pielęgnować. Pomagał także pielęgnować zwyczaje ułańskie i kawaleryjskie tak ważne dla naszego klubu. Był jednym z założycieli i honorowym członkiem stowarzyszenia Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu.

            Pan pułkownik zasłużył się nie tylko dla Klubu „Ostroga”, ale dla całego polskiego jeździectwa - jako jeden z pierwszych i bardzo długo aktywnych sędziów sportu jeździeckiego klasy państwowej, jako prawnik współpracujący z PZJ, współtwórca przepisów jeździeckich, członek Komisji RewizyjnejPZJ i długoletni sekretarz OZJ. 9 grudnia 2005 roku otrzymał z rąk prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego Marcina Szczypiorskiego Wielką Złotą Odznakę. To najbardziej zaszczytna z odznak przyznawanych przez PZJ. Wielkich Złotych Odznak nie ma wiele w Kraju a na Opolszczyźnie jest tylko ta jedna.

 

Pan pułkownik. Pan mecenas. Włodek.

Był zawsze autorytetem. Nigdy nie przestał nam być potrzebny. Będzie nam go brakować.


Znałam go tylko 30 lat. Za krótko.                                                                                                                                                                      Lidia Twardowska-Gajda

Inwokacja Pana Włodka - jak zwykle z humorem