Ludowy Klub Jeździecki

"Ostroga" Opole

45-836 Opole,
ul. Wrocławska 172,

tel. (77) 457 23 31,
       609 250 754

 

biuro@ostroga.opole.pl

 

Rejestr, numery identyfikacyjne:
KRS: 0000084808
NIP: 754-18-03-932

REGON:530503819
 

 

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy  Bank Rolników

50 8898 0003 2001 0000 3359 0001


Jeżdziecki Hubertus w 100-lecie Niepodległości.

Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego


Przygotowanie i udział zawodników w zawodach jeździeckich.
Zadanie finansowane przez Marszałka Województwa Opolskiego

Jazda konna ; Przygoda z końmi i przyrodą.
Zadania współfinansowane przez Prezydenta Opola

 
Program Klub 2018
Zadanie współfinansowane przez MSiT

 


Hubertus 2008. Zawody hubertusowe. Relacja, wyniki

Relacja Małgorzata Besz-Janicka

 

Zobacz Wyniki

Zobacz Galerię

Przy pięknej słonecznej pogodzie o godzinie 11.00  rozpoczęły się hubertusowe zawody w skokach przez przeszkody, przygotowane przez Gosię Jagieluk (Kabałę) i Lucynę Bednarek (Kupczyk).

Jako pierwsze wystartowały kucyki – obejrzeliśmy wspaniałe bezbłędne przejazdy młodych zawodniczek – Agnieszki Cecugi na Rolexie oraz Karoliny Godoś na dwóch koniach – Jessie i Royalu. Dodatkowo wystartowała również Jami pod Agnieszką Besz. Po zakończeniu konkursu kucyków i po szaleńczej rundzie honorowej poprowadzonej przez Agnieszkę Cecugę, na hipodrom wyjechali amatorzy na dużych koniach.

Tutaj również obejrzeliśmy równiaż kilka bardzo udanych przejazdów, m.in. Bartka Pucyło na Iluzji oraz Moniki Grad na Dolarze. Jednak duże konie zostały „ograne” przez małego kucyka – Jami, która również wystartowała w tym konkursie pod Agnieszką Besz – i zajęła pierwsze miejsce z najlepszym czasem.

Jednak największe emocje miały się dopiero rozpocząć. Licznie zgromadzona publiczność oczekiwała na rozpoczęcie konkursu 5 barier – konkursu, w którym konie miały skakać szereg złożony z pięciu przeszkód o zwiększającej się wysokości.  Wystartowało 7 śmiałków na swoich  fantastycznych rumakach  - Lucyna Bednarek na Werblu, Agnieszka Besz na Nilu, Lucek Hila na Libretto, Martyna Kisielewska na Segurze, Iwona Kraszewska- Godoś na Grafice, Paulina Łysiak na Texasie oraz Henryk Polednia na Korsyce.

Pierwsza runda rozpoczęła się od szeregu zakończonego okserem o wysokości 120 cm, który wszyscy zawodnicy pokonali bezbłednie.  Potem było już tylko trudniej.  Kolejna runda – na wysokości 130 cm – nie poszła już tak gładko. Wraz ze wzrostem wysokości przeszkód rosły emocje – oglądaliśmy piękne, brawurowe przejazdy i skoki, które zapierały  dech w piersiach. Na wysokości 150 cm poddała się Iwonka Kraszewska – Grafika uznała, że tę wysokośc pokona dopiero w przyszłym roku J. Poważne trudności miał też Heniu Polednia oraz Lucek Hila. Wysokość 160 cm została pokonana bezbłednie w przepięknym stylu przez Agnieszkę Besz na Nilu i to ta para ostatecznie zajęła pierwsze miejsce. W dogrywce o drugie miejsce zwyciężyła  Paulina Łysiak, pokonując w brawurowym stylu Lucynkę Bednarek, która ostatecznie była trzecia.  Zawodnicy i ich wspaniałe konie zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez gorąco reagującą  publiczność. Zostały im również wręczone puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez LKJ Ostroga. Nagrodę specjalną za I miejsce ufundowała Małgorzata Jagieluk.

Małgorzata Besz-Janicka